У шосту неділю після П’ятдесятниці, 4 серпня 2024 року, Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност з архіпастирським візитом відвідав село Росошани Кельменецького благочиння (Дністровський район Чернівецька область) та звершив Божественну літургію у храмі святого великомученика Димитрія Солунського, після якої Архіпастир освятив новозбудовану дзвіницю та дзвони.

Теплими словами, із запашним короваєм та квітами на церковному подвір’ї радо зустріли свого Архіпастиря парафіяни храму. Зі словами привітання і вдячності звернувся до владики Феогноста настоятель храму протоієрей Ярослав Чорний, запросивши очолити святкове богослужіння.

Його Преосвященству співслужили настоятель храму – отець Ярослав, благочинний Кельменецького благочиння, настоятель храму Вознесіння Господнього села Бабин – ієрей Михайло Левицький, військовий священник (капелан), настоятель храму Архистратига Божого Михаїла села Іванівці – протоієрей Микола Плужник, настоятель храму святого праведного Іова Багатостраждального селища Кельменці – ієрей Сергій Туржанський, настоятель храму святих першоверховних апостолів Петра і Павла села Ленківці – ієрей Назарій Краснодемський, штатний диякон кафедрального собору преподобної Параскеви Сербської – протодиякон Микола Федорюк та штатний диякон храму святого праведного Іова Багатостраждального селища Кельменці – Микола Панчук.

За богослужінням також молилися представники крайової влади, зокрема, Віталій Вікторович Якубенко – голова Дністровської районної військової адміністрації, запрошені гості, велелюдна громада вірян, рідні та близькі полеглих захисників Батьківщини.

Після прочитання Євангелія керуючий єпархією возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці. Також під час відправи підносилися молитви до Господа Бога за наших славних Героїв – захисників Батьківщини, за владу і увесь український багатостраждальний народ, за щасливе й мирне життя наших рідних і близьких та швидку перемогу України над країною-агресором.

Після відпусту Преосвященний владика звернувся до присутніх з пастирським словом проповіді, а також привітав отця-настоятеля та парафіян з недільним днем та значущою подією для їх релігійної громади.

У свою чергу отець-настоятель подякував архіпастирю, духовенству та всім присутнім за спільну натхненну молитву.

Відтак керуючий Чернівецько-Буковинською єпархією, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив захисників Батьківщини медалями «За жертовність і любов до України» – посмертно, вручивши відзнаки матерям і вдовам полеглих воїнів із села Росошани.

Владика Феогност подякував матерям і вдовам загиблих Героїв України за відвагу та мужність їх синів та чоловіків, за їхню любов до Бога та своєї країни, побажавши усім присутнім сили для подальшої наполегливої боротьби, яка обов’язково завершиться перемогою добра над злом – нашої Батьківщини над країною-агресором.

У свою чергу очільник Дністровського району – Віталій Вікторович Якубенко вручив квіти матерям та вдовам загиблих Героїв-захисників України, подякувавши за мужність та героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України у найгарячіших точках зіткнення з агресором.

Цього дня для релігійної громади відбулася особлива подія – освячення новозбудованої дзвіниці та дзвонів. Після чину освячення владика Феогност окропив парафіян освяченою водою.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям та пам’ятною світлиною.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)