У день дванадесятого свята Преображення Господнього, 6 серпня 2024 року, у Спасо-Преображенському Васловівському жіночому монастирі (садиба першого митрополита Буковини Євгена Гакмана) Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) відбулося урочисте богослужіння з нагоди престольного свята, яке очолив Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност.

На церковному подвір’ї монастиря свого Архіпастиря радо зустріли зі щирими привітаннями та добрими побажаннями сестри монастиря, молодь, діти та велелюдна громада прочан.

За Божественною літургією правлячому архієрею співслужили духівник монастиря архімандрит Євген (Гончарук) та духовенство Чернівецько-Буковинської єпархії.

Після прочитання Євангелія Преосвященний єпископ Феогност возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Також під час відправи підносилися молитви до Господа Бога за наших славних Героїв – захисників Батьківщини, за владу і увесь український багатостраждальний народ, за щасливе й мирне життя наших рідних і близьких та швидку перемогу України над країною-агресором.

На запричасному стиху повчальну проповідь виголосив священник Василь Капріян, розкривши головні аспекти сьогоднішнього свята.

Своїм співом богослужіння прикрасив молодіжний мішаний хор при кафедральному соборі преподобної Параскеви Сербської під вправним керівництвом добродійки Марії Зазулі.

Після відпусту з пастирським словом проповіді та привітаннями до присутніх звернувся Преосвященний єпископ Феогност, привітавши духівника та сестер монастиря, духовенство єпархії та всіх присутніх з величним святом. Архіпастир побажав доброго процвітання Васловівському монастирю, а також натхнення робити все залежне, щоби і вся Українська держава відновлювалася та процвітала.

У свою чергу архімандрит Євген (Гончарук) висловив вдячність правлячому архієрею за зворушливі повчальні настанови, спільну натхненну молитву і теплі слова привітань.

Відтак на монастирському подвір’ї було звершено чин Малого освячення води та принесених вірянами плодів.

Також відбувся Хресний хід довкола головного храму монастиря з читанням уставних Євангелій, під час якого владика Феогност окропив вірян освяченою водою.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям та пам’ятною світлиною.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПУ (ПЦУ)