22 листопада 2025 року, у День пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років, Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност очолив заупокійну молитву біля меморіалу жертв Голодоморів у місті Чернівці (сквер на розі вулиць Руської та Тараса Шевченка).

Разом із Його Преосвященством за спокій душ мільйонів українців, заморених голодом і терором тоталітарного режиму, молилися: духовенство Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України), духовенство Української Греко-Католицької Церкви, представники державної влади та місцевого самоврядування, військовослужбовці, волонтери та небайдужі мешканці міста.

Молитва лунала як свідчення єдності та спільної пам’яті українського народу про жахливі злочини проти людяності.

Під час поминального заходу були виголошені слова, які наголошували на обов’язку поколінь зберігати історичну правду про Голодомори як про цілеспрямований геноцид українців.

У виступах звучало також звернення до сучасності: пам’ять про минуле зобов’язує нас протидіяти будь-яким проявам зла, несправедливості та агресії сьогодні.

Після завершення заупокійної молитви присутні в тиші та скорботі схилили голови, вшанувавши невинних жертв хвилиною мовчання.
До меморіалу були покладені: запалені лампадки, квіти, колоски пшениці – символи пам’яті, світла та незламності українського народу.

Тиха мить молитви та полум’я лампадок стали знаком того, що трагедія Голодоморів не перестає боліти серцю народу і ніколи не буде забута.

Вічна пам’ять жертвам Голодоморів!

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)