Сьогодні, 21 листопада 2025 року, з нагоди 12-ї річниці Революції Гідності та Дня Гідності і Свободи, з благословення Преосвященного єпископа Чернівецького і Буковинського Феогноста духовенство єпархії взяло участь у пам’ятному заході біля меморіалу Героям Небесної Сотні в місті Чернівці.

У співслужінні духовенства Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) та духовенства Чернівецької єпархії Української Греко-Католицької Церкви було звершено заупокійну літію за Героями Небесної Сотні та всіма захисниками України, які віддали свої життя за свободу, незалежність і європейське майбутнє нашого народу.

У заході взяли участь родини полеглих Героїв, військовослужбовці, волонтери, мешканці міста, представники обласної й міської влади, депутати місцевого самоврядування, правоохоронці та рятувальники – усі, хто своєю присутністю засвідчив пошану до подвигу наших Захисників.

Вихованці театральної студії «Темп» під керівництвом Тетяни Маслюк представили тематичну мистецьку постановку, присвячену подіям Революції Гідності.

Після спільної молитви учасники заходу поклали квіти та лампадки до пам’ятної стели Героям Небесної Сотні. Захід організовано громадським формуванням «Буковинська народна комендатура» та ЧОГО «Майдан».

День Гідності та Свободи – це нагадування про непрості випробування, які українці пройшли й продовжують проходити заради захисту своєї свободи та національної гідності. Сьогоднішні урочистості в Чернівцях засвідчують, що дух Майдану живе, а боротьба за Україну триває.

Гідність і свобода – це фундаментальні цінності українського народу. Саме за них стояли українці під час Помаранчевої революції та Революції Гідності, за них віддали свої життя Герої Небесної Сотні, серед яких буковинці Василь Аксенин та Олександр Щербанюк.

Фото – Чернівецька обласна рада

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)