21 листопада 2025 року, у світле дванадесяте свято Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност у співслужінні духовенства Новодністровського благочиння – звершив освячення Алеї Слави та заупокійну літію за загиблими захисниками України у місті Новодністровськ.
Його Преосвященству співслужили: протоієрей Тарас Раковецький – настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці м. Новодністровськ; протоієрей Віктор Івахнюк – настоятель храму на честь св. першоверхоних апостолів Петра і Павла м. Сокиряни; протоієрей Микола Плужник – настоятель храму на честь Архистратига Божого Михаїла с. Іванівці; протоієрей Ярослав Чорний – настоятель храму на честь великомученика Димитрія Солунського села Росошани; священник Сергій Туржанський – настоятель храму праведного Іова Багатостраждального смт Кельменці; священник Олег Чернишенко – настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Василівка; протодиякон Євгеній Харик – клірик кафедрального собору прп. Параскеви Сербської м. Чернівці.

День Введення Богородиці, який відкриває двері до таїнства посвяти та служіння Богові, став особливо символічним для громади міста, адже саме цього дня було вшановано тих, хто віддав своє життя з найвищою жертовністю – заради свободи, миру та гідності українського народу.

Перед початком урочистостей проникливо пролунала пісня у виконанні Христини Голінки, сестри полеглого воїна Едуарда Голінки. Її спів став щирим і болісно-прекрасним свідченням любові, яку українські родини зберігають у серці, незважаючи на втрати.

До громади звернулися: Наталя Олександрівна Цимбалюк, голова міста Новодністровськ та Віталій Вікторович Якубенко, голова Дністровської районної державної адміністрації; підполковник Ярослав Ясінський, начальник відділення прикордонної служби (Сокиряни).

У своїх промовах вони підкреслили, що пам’ять про Героїв є священним обов’язком держави та громади, а їхній подвиг – дороговказом для майбутніх поколінь.

Відкриття Алеї стало кульмінаційним моментом події.
Право відкрити Алею Слави та покласти квіти було надано батькам і родичам загиблих українських військових.

Саме вони, носії живої пам’яті, першими ступили на благословенну стежину Алеї, яка відтепер стане місцем молитви та спогадів про Героїв.

Після відкриття зі словом до присутніх звернувся єпископ Феогност. У архіпастирському повчанні владика наголосив, що подвиг українських захисників є живим втіленням євангельських слів Спасителя.

Преосвященний владика звершив чин освячення Алеї Слави, окропивши її святою водою, та підніс заупокійну літію за упокоєння душ полеглих героїв України.

Зворушливо прозвучав вірш у виконанні Марини Анатій, донечки полеглої військової Віри Анатій. Твір, написаний Новодністровською поетесою Інною Михайлівною Гончар, став голосом покоління, яке виростає у час війни, але несе в серці світло любові до України і шану до її Героїв.

Освячення Алеї Слави у день Введення Богородиці стало глибоким нагадуванням:
так само як Пресвята Діва Марія була введена в храм для посвяти Богові, так і наші Герої віддали своє життя, посвятивши себе служінню ближнім і Україні.

Ця Алея відтепер буде місцем благоговіння, молитви та живої пам’яті – знаком того, що подвиг українських воїнів не зітреться з історії нашого народу.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)