15 серпня 2025 року Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност з архіпастирським візитом прибув у село Розтоки Усть-Путильської сільської громади Вижницького району Чернівецької області з нагоди престольного свята та 150-ї річниці заснування місцевого храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці – пам’ятки архітектури національного значення, яка зберегла свій первісний вигляд.
Зведена зі смерекових брусів, церква є раннім зразком триверхого буковинського храму з високими, майже однаковими за висотою верхами. На фасаді й досі зберігається унікальна табличка 1898 року, встановлена на честь 50-річчя правління австрійського цісаря Франца Йосипа.
Усередині храму можна побачити зразки дерев’яного різьблення та живопису XVIII–XIX століть. Особливу мистецьку цінність має різьблений позолочений іконостас, створений одночасно з будівлею, а також окремі твори церковного мистецтва, що збереглися до наших днів.
Перед початком святкового богослужіння на церковному подвір’ї архіпастиря радо зустрів староста громади Михайло Васильович Різун із короваєм, а голова Усть-Путильської територіальної громади Марія Миколаївна Ілюк привітала владику квітами. Діти звернулися до владики Феогноста віршованими словами. Настоятель храму ієрей Микола Гаврилюк висловив слова вдячності та запросив очолити святкову Літургію і піднести молитви за громаду села, Україну, воїнів-захисників та благочестивий народ.
Керуючому єпархією співслужили: протоієрей Микола Семелюк – настоятель кафедрального собору преподобної Параскеви Сербської м. Чернівці; протоієрей Микола Зазуля – настоятель храму преподобної Параскеви Сербської с. Мілєєве; протоієрей Ігор Гук – настоятель храму святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця с. Іспас; протоієрей Петро Киращук – настоятель храму святого великомученика Димитрія Солунського с. Середній Майдан; ієрей Микола Гаврилюк – настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Розтоки; ієрей Петро Сідор – настоятель храму святого рівноапостольного князя Володимира с. Коритне; ієрей Віталій Гедз – настоятель храму Зішестя Святого Духа смт Путила; ієрей Маркіян Атаманюк – настоятель парафії на честь преподобної Параскеви Сербської с. Усть-Путила; протодиякон Євгеній Харик – клірик кафедрального собору преподобної Параскеви Сербської м. Чернівці; протодиякон Ігор Ленько – клірик храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Розтоки.
За богослужінням також молилися представники влади, зокрема начальник Вижницької районної військової адміністрації Сергій Сергійович Чеботар, запрошені гості та велелюдна громада вірян.
На малому вході владика Феогност удостоїв настоятеля ієрея Миколу Гаврилюка богослужбово-ієрархічної нагороди – права носіння чотирираменного хреста жовтого (золотого) кольору.
Після прочитання Євангелія Преосвященний владика возніс особливу молитву в час, коли Батьківщина перебуває у небезпеці. Також підносилися молитви за українських воїнів, владу, увесь український народ, за мирне і щасливе життя наших рідних та за перемогу України над країною-агресором.
На запричасному стиху зі словом проповіді звернувся протоієрей Микола Семелюк. Цього дня численні віряни приступили до Таїнств Сповіді та Причастя.
Наприкінці богослужіння владика Феогност привітав настоятеля та громаду зі знаменною датою, нагородив релігійну громаду Благословенною грамотою за внесок у розвиток Помісної Православної Церкви України на Буковині та за заслуги перед Чернівецько-Буковинською єпархією. Від імені Вижницької районної державної адміністрації Сергій Сергійович Чеботар громаді та настоятелю вручив Почесні грамоти.
У свою чергу ієрей Микола Гаврилюк подякував владиці за архіпастирський візит, урочисте богослужіння та підтримку, а духовенству – за братню молитву.
Після цього на церковному подвір’ї відбувся Хресний хід навколо храму з читанням уставних Євангелій та окропленням парафіян свяченою водою. Святкування завершилося многоліттям і спільною світлиною.
Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)














