15 серпня 2025 року Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност здійснив архіпастирський візит на парафію на честь преподобної Параскеви Сербської села Усть-Путила Вижницького району. Владику зустрів настоятель громади, ієрей Маркіян Атаманюк, разом із парафіянами, які щиро вітали свого архіпастиря теплими словами та молитвою.

Основний храм парафії нині перебуває в духовній окупації представників московського патріархату, тому вірні Української Православної Церкви тимчасово моляться у капличці та наметі.

Владика Феогност щиро поспілкувався з громадою, висловив слова підтримки у їхньому вірному та твердому стоянні за Правду Христову, а також благословив присутніх пам’ятними іконками для молитовної згадки.

Після зустрічі з парафіянами Преосвященний владика разом із вірянами відвідав відтворену криївку воїнів УПА на хуторі Горби, яку збудував онук одного з повстанців – Микола Штефуряк. Ця криївка є єдиною відновленою на Буковині і слугує важливим місцем для національно-патріотичного виховання молоді, нагадуючи про жертовну боротьбу українських повстанців проти московських загарбників.

Цей візит став символічним, адже криївка промовисто нагадує: боротьба зі злом і неправдою триває у всі часи, і перемогу здобувають ті, хто зберігає вірність Богу, рідній землі та своєму народові.

Нагадуємо!
4 лютого 2025 року в селі Усть-Путила відбулися парафіяльні збори громади преподобної Параскеви Сербської. Одноголосним рішенням (102 голоси «за») релігійна громада ухвалила вийти з-під юрисдикції московського патріархату та приєднатися до Помісної Православної Церкви України. Прихильники МП відмовилися від реєстрації та участі в зборах, оскільки більшість із них прибула із сусідніх сіл.

Після ухвалення історичного рішення парафіяни разом зі священниками та капеланами ПЦУ виконали Державний Гімн України, підтвердивши свою відданість Церкві та Україні.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)