5 квітня 2025 року релігійна громада храму Великомученика Димитрія Солунського села Панка Сторожинецької територіальної громади Чернівецького району вперше звершила спільну молитву у своєму храмі після переходу до Православної Церкви України.

З благословення Преосвященного єпископа Чернівецького і Буковинського Феогноста у храмі було звершено подячний молебень, який зібрав духовенство єпархії та парафіян. Цей день став знаковим для громади – днем духовного відродження, єдності та повернення до історичної справедливості.

На жаль, перед своїм виходом вірні московському патріархату винесли з храму ікони, Святе Євангеліє, церковне начиння та інші богослужбові речі.

Окрім того, на святому Жертовнику було виявлено пам’ятку для поминання патріарха кирила, що ще раз підтверджує зв’язок попереднього духовенства з московською церковною структурою, яка сьогодні фактично благословляє війну проти України.

Попри всі труднощі, віряни щиро подякували Богові за можливість звершувати богослужіння українською мовою у своєму храмі, в єдності з Помісною Православною Церквою України.

Нагадуємо у неділю м’ясопусну, 23 лютого 2025 року, релігійна громада села Панка засвідчила своє прагнення жити повноцінним духовним життям у лоні канонічної Православної Церкви України. У зборах взяли участь 570 зареєстрованих членів громади, які одноголосно підтримали рішення про перехід до ПЦУ.

Цей вибір – свідоме прагнення бути частиною великої української церковної родини та розбудовувати парафіяльне життя на основі віри, правди й любові до рідної землі.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)