21 лютого 2025 року Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност звершив у Чернівцях (вул. Фастівська, 2) освячення престолу храму на честь святого великомученика Іоана Нового, Сучавського та очолив у ньому Божественну літургію.
На церковному подвір’ї віряни урочисто й радо вітали свого Архіпастиря, підносячи запашний коровай як вияв любові, поваги та вдячності. У притворі храму настоятель парафії звернувся з вітальним словом до владики, подякував за архіпастирський візит і запросив очолити святкову Божественну літургію.
Його Преосвященству співслужили: настоятель храму – священник Богдан Бойко, благочинний Чернівецького районного благочиння, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці – протоієрей Василь Угрин, голова Єпархіального відділу недільних шкіл та катехизації, настоятель храму Вознесіння Господнього – священник Олег Петров, секретар-референт єпархії, штатний клірик кафедрального собору прп. Параскеви Сербської – священник Віталій Кость, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Боянчук – священник Володимир Радуляк, штатний клірик кафедрального собору прп. Параскеви Сербської – протодиякон Євген Харик.
Під час богослужіння, після читання Святого Євангелія, Преосвященний владика підніс особливу молитву за мир в Україні, яка перебуває в небезпеці. Також були виголошені прохання за українських воїнів, що мужньо захищають рідну землю, за державну владу та весь народ. У молитві згадали і всіх полеглих захисників та невинних жертв війни, підносячи прохання до Господа про упокій їхніх душ.
Після відпусту владика Феогност звернувся до присутніх із зворушливим словом проповіді, наголосивши на важливості храму як місця особливої присутності Божої благодаті. Він привітав парафіян із величною подією – освяченням престолу, що є духовним серцем храму, – та побажав громаді зростати у вірі, єдності та любові.
Цього ж дня Преосвященний єпископ Феогност відзначив активних парафіян Благословенними грамотами за їхній внесок у розвиток Помісної Православної Церкви України на Буковині та за заслуги перед Чернівецько-Буковинською єпархією.
У свою чергу настоятель храму, отець Богдан, щиро подякував владиці за архіпастирський візит і очолене богослужіння, яке стало духовною підтримкою та джерелом натхнення для всієї громади.
Святкове богослужіння завершилося уставним многоліттям та помазанням святим єлеєм.
Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)






























