11 лютого 2025 року в храмі Почаївської ікони Божої Матері міста Чернівці відбулися збори духовенства Чернівецького району під головуванням керуючого Чернівецько-Буковинською єпархією Православної Церкви України, Преосвященного єпископа Феогноста.
Збори розпочалися з молитви «Царю небесний», благословенням владики Феогноста на успішну роботу та вшануванням хвилиною мовчання новітніх Героїв України, які віддали своє життя за незалежність та суверенітет нашої Батьківщини.
Відтак Архіпастир привітав присутніх з першою річницею об’єднання трьох єпархій у Чернівецькій області в єдину Чернівецько-Буковинську єпархію Православної Церкви України.
Цього ж дня, 11 лютого, Преосвященний єпископ Феогност звершив свою першу Божественну літургію в кафедральному соборі преподобної Параскеви Сербської як правлячий архієрей. Під час богослужіння було звершено першу пресвітерську хіротонію – протодиякон Віталій Кость, секретар-референт Чернівецько-Буковинської єпархії, був рукоположений у сан пресвітера.
У ході зборів обговорили актуальні питання єпархіального життя: розвиток благочинь і парафій, процес переходу релігійних громад з московського патріархату до Православної Церкви України, організацію богослужінь, посилення соціального служіння, а також проведення благодійних заходів на підтримку військових і вимушених переселенців.
Преосвященний владика наголосив на важливості зміцнення єдності духовенства, відповідального ставлення до пастирського служіння та активізації духовно-просвітницької діяльності на парафіях.
Також на зборах виступили благочинний Глибоцького благочиння протоієрей Роман Грищук та голова Єпархіального відділу військового духовенства, капелан священник Микола Гергелюк.
На завершення єпископ Феогност подякував капеланам, благочинним та духовенству за спільну працю, побажавши наснаги в подальшому служінні на благо Церкви та українського народу.
Збори завершилися спільною молитвою.
Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)








