У день молитовного вшанування святителя Іоана Золотоустого, архієпископа Константинопольського, 13 листопада 2024 року, Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност, керуючий Чернівецько-Буковинською єпархією Української Православної Церкви (Православної Церкви України), очолив Божественну літургію у храмі-усипальниці на честь Трьох Святителів міста Чернівці (вул. Кишинівська, 1). Перед Літургією владика звершив чин оновлення храму.

Його Преосвященству співслужили настоятель храму-усипальниці – протоієрей Георгій Басараба, обласний благочинний, настоятель кафедрального собору преподобної Параскеви Сербської – протоієрей Микола Семелюк, благочинний Чернівецького міського благочиння, настоятель храму рівноапостольного князя Київського Володимира Великого (вул. Воробкевича, 16) – протоієрей Микола Занкович, благочинний Сторожинецького благочиння, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці міста Сторожинець – протоієрей Михайло Смоляк, благочинний Садгірського благочиння, настоятель храму Архістратига Божого Михаїла міста Чернівці (Ленківці) – протоієрей Радіон Сташевський, благочинний Центрального благочиння, настоятель храму апостола і євангелиста Іоана Богослова міста Чернівці (вул. Жванецька, 12) – протоієрей Микола Йоник та інше духовенство Чернівецько-Буковинської єпархії.

Після прочитання Євангелія Його Преосвященство возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці. Також під час відправи підносилися молитви до Господа Бога за наших славних Героїв – захисників Батьківщини, за владу і увесь український багатостраждальний народ, за щасливе й мирне життя наших рідних і близьких та швидку перемогу України над країною-агресором.

На запричасному стиху проповідь виголосив протоієрей Микола Йоник, благочинний Центрального благочиння, висвітливши життєвий шлях та пастирську діяльність святителя Іоана Золотоустого. Отець звернув увагу на духовний подвиг святителя, його невтомну працю задля поширення віри та захисту християнської моралі. Святитель Іоан Золотоустий, відомий своїм красномовством і мудрими настановами, був взірцем християнського пастиря, що присвятив своє життя служінню Богові та людям. Благочинний також наголосив на важливості слідувати прикладу святителя, закликаючи присутніх до праведного життя, доброчинності та глибокої віри.

Своїм співом богослужіння прикрасив молодіжний архієрейський хор кафедрального собору преподобної Параскеви Сербської «Аксіос» під вправним керівництвом добродійки Марії Гаврилюк.

Після відпусту Преосвященний владика звернувся до присутніх зі зворушливим словом проповіді, привітавши настоятеля, духовенство та всіх присутніх вірян з, направду, історичною подією, радісним та пам’ятним днем.

Владика нагадав, що нещодавно храм-усипальницю, стараннями місцевої влади, було передано Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ (ПЦУ), що стало важливим кроком у відновленні історичної справедливості та поверненні святині до української церкви, сердечно подякувавши керівництву міста та області. Цей крок, додав владика, символізує зміцнення національної ідентичності та духовної єдності вірян, адже храм є не лише архітектурною пам’яткою, але й місцем особливого значення для багатьох поколінь. Архіпастир наголосив і на тому, що в цьому храмі служитиметься як українською, так і румунською мовами, що сприятиме збереженню духовних традицій та задовольнить потреби румуномовних жителів міста. Владика Феогност побажав усім рясних Божих благословінь та процвітання парафії.

Під час Літургії виголоси лунали українською, румунською та грецькою мовами, символізуючи єдність християн різних національностей у молитві та поклонінні Богові. Це, у свою чергу, підкреслює відкритість і гостинність Православної Церкви України, яка об’єднує вірян незалежно від їхнього походження.

Цього дня до храму була привезена часточка мощей святителя Іоана Золотоустого, до якої віряни мали можливість приклонитися та вознести свої молитви.

Після Літургії був звершений подячний молебень. Завершилося богослужіння помазанням освяченим єлеєм та пам’ятною світлиною.

_________________________________

Дорогі брати і сестри! ЩОСУБОТИ у храмі-усипальниці буде звершуватися заупокійне богослужіння – Божественна літургія, після якої служитиметься панахида. Початок о 09:00 год.

Про подальший розклад богослужінь у недільні та святкові дні, стежити, будь ласка, за оновленнями на офіційному сайті та сторінках єпархії у соціальних мережах.

Запрошуємо до спільної молитви за Україну, її воїнів та багатостраждальний народ. Нехай Господь дарує мир, силу й захист нашій Батьківщині, мужність і витримку її воїнам-захисникам, а також єдність і надію всьому українському народу на швидку перемогу над країною-агресором.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)