У день дванадесятого свята Преображення Господа нашого Ісуса Христа, 6 серпня 2025 року, у Спасо-Преображенському Васловівському жіночому монастирі (садибі першого митрополита Буковини Євгенія Гакмана) Чернівецько-Буковинської єпархії Православної Церкви України відбулося урочисте богослужіння з нагоди престольного свята, яке очолив Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност.


На монастирському подвір’ї свого Архіпастиря радо зустріли з короваєм та квітами сестринство обителі, молодь, діти, духовенство та велелюдна громада вірян. Зі щирими словами привітання до владики Феогноста звернувся благочинний Юрківецького благочиння протоієрей Василь Струтинський, запросивши очолити святкове богослужіння.
Його Преосвященству співслужило численне духовенство Чернівецько-Буковинської єпархії.

Після читання Євангелія владика Феогност возніс особливу молитву до Господа в час, коли наша Батьківщина перебуває у небезпеці. Під час відправи лунали щирі молитви за українських воїнів-захисників, за владу, за увесь багатостраждальний український народ, за мир, злагоду, добробут і перемогу над країною-агресором.

На запричасному стиху повчальну проповідь виголосив священник Михайло Кіф’як, розкривши духовні глибини свята Преображення Господнього.
Своїм співом богослужіння прикрасив монастирський жіночий хор.
Окрім того, у цей святковий день Преосвященний єпископ Феогност звершив дияконську хіротонію над іподияконом Андрієм Вовчуком.

Після відпусту владика Феогност звернувся до присутніх зі щирим архіпастирським словом, привітав сестер монастиря, духовенство та всіх присутніх із престольним святом, побажав духовного зростання, миру, єдності й процвітання обителі та всієї України.


Його Преосвященство вручив Благословенну грамоту сестринству монастиря на знак вдячності за ревне служіння Богові та невтомні труди у справі духовного відродження краю. Також єпископ Феогност оголосив про призначення священника Михайла Кіф’яка штатним священнослужителем обителі, благословивши його на новий послух і привітавши з цим відповідальним призначенням.

Після Літургії відбувся традиційний Хресний хід довкола монастирського храму з читанням уставних Євангелій та освяченням плодів. Архіпастир окропив усіх присутніх святою водою.
Святкове богослужіння завершилося уставним многоліттям та пам’ятною спільною світлиною, яка закарбувала дух радості, єдності та благословення величного свята Преображення Господнього.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)