6 травня 2025 року в Управлінні Чернівецько-Буковинської єпархії Православної Церкви України відбулася зустріч Керуючого єпархією, Преосвященного єпископа Чернівецького і Буковинського Феогноста, з представниками релігійних громад храму Вознесіння Господнього та храму на честь Сходження Святого Духа, що в селі Банилів-Підгірний Сторожинецької територіальної громади Чернівецького району.
4 травня 2025 року, на Загальних (Парафіяльних) зборах громада ухвалила відповідальне і доленосне рішення – вийти з-під юрисдикції московського патріархату та приєднатися до Православної Церкви України. Цей крок став свідомим виявом єднання з Помісною Церквою та підтвердженням вірності канонічній автокефалії, дарованій Томосом Вселенського Патріарха.
Преосвященний владика Феогност щиро привітав представників громади з їхнім рішенням, підкресливши важливість духовної єдності українців навколо Церкви, що служить своєму народові й державі. Архіпастир також видав Укази про прийняття громад до складу Чернівецько-Буковинської єпархії ПЦУ.
Цей крок громади села Банилів-Підгірний – ще одне свідчення духовного пробудження українського народу, його прагнення до незалежності, істини та єдності.
Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)




