У понеділок 3-го тижня після Пасхи, 5 травня, у храмі на честь святої великомучениці Ірини Свято-Прокопівського жіночого монастиря, що в селі Лекечі Вижницького району Чернівецько-Буковинської єпархії Православної Церкви України відбулося урочисте богослужіння з нагоди престольного свята, яке очолив Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност.

На церковному подвір’ї монастиря свого Архіпастиря радо зустріли зі щирими привітаннями та добрими побажаннями ігуменя Філофея (Урванець) та велелюдна громада прочан.

За Божественною літургією правлячому архієрею співслужили надухівник монастиря протоієрей Іван Гузак та духовенство Чернівецько-Буковинської єпархії.

Після прочитання Євангелія керуючий Чернівецько-Буковинською єпархією возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Також під час відправи підносилися молитви до Господа Бога за наших славних Героїв – захисників Батьківщини, за владу і увесь український багатостраждальний народ, за щасливе й мирне життя наших рідних і близьких та швидку перемогу України над країною-агресором.

На малому вході Преосвященний владика, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, удостоїв настоятеля храму на честь святого пророка Іллі села Долішній Шепіт, протоієрея Дмитра Кігніцького, за ревне пастирське служіння чергової богослужбової нагороди – права носіння митри.

На запричасному стиху повчальну проповідь виголосив настоятель храму Святої Тройці села Брусенки протоієрей Василь Малиш.

Після відпусту з пастирським словом проповіді та привітаннями до присутніх звернувся Преосвященний єпископ Феогност, привітавши духівника та сестер монастиря та всіх присутніх з престольним святом. Архіпастир побажав доброго процвітання Лекечівському монастирю, а також натхнення робити все залежне, щоби і вся Українська держава відновлювалася та процвітала.

Відтак на монастирському подвір’ї було звершено чин Малого освячення води. Також відбувся Хресний хід довкола храму монастиря з читанням уставних Євангелій, під час якого владика Феогност окропив вірян освяченою водою.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям, помазанням освяченим єлеєм та пам’ятною світлиною.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)