15 квітня 2025 року під головуванням Преосвященного єпископа Чернівецького і Буковинського Феогноста відбулося чергове засідання Єпархіальної ради Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

Засідання розпочалося з молитви «Царю Небесний», після чого архіпастир благословив учасників на плідну роботу. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять новітніх Героїв України, які віддали своє життя за свободу, незалежність і суверенітет нашої держави.

У роботі ради взяли участь члени Єпархіальної ради – адміністратори районних благочинь, благочинні та їхні заступники.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Про дотримання заходів безпеки під час святкування Пасхи, зокрема щодо комендантської години та правил поведінки під час повітряної тривоги згідно з рекомендаціями органів місцевої влади (розпорядження).
  2. Щодо благословення на будівництво корпусу паломницького духовного центру при Свято-Прокопівському жіночому монастирі с. Ликечі, Вижницький район.
  3. Про продовження заборони у священнослужінні ігумену Глібу (Кульчицькому) у зв’язку з відсутністю щирого покаяння. Термін, наданий для цього, завершився 13 квітня 2025 року (Вербна неділя).
  4. Про процес переходу парафій московського патріархату до Православної Церкви України. З початку 2025 року до складу ПЦУ в Чернівецькій області приєдналося 32 парафії.

У розділі «РІЗНЕ» було розглянуто: – питання щодо ієрархічно-богослужбових нагород священнослужителів напередодні свята Пасхи;
порядок реалізації положень закону щодо відстрочки/бронювання священнослужителів – юридичні аспекти та організаційні дії.

За підсумками обговорення Єпархіальна рада ухвалила відповідні рішення та рекомендації для впровадження в єпархіальному житті.

Наприкінці зустрічі владика Феогност відповів на запитання священнослужителів. Засідання завершилося уставною молитвою «Достойно є».

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)