У двадцять першу неділю після П’ятидесятниці, 17 листопада 2024 року Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност відвідав парафію міста Чернівці Садгірського благочиння (мікрорайон Рогізна) та звершив у храмі Різдва Пресвятої Богородиці святкове богослужіння – Божественну літургію з нагоди 101-ї річниці освячення храму та 505-річчя першої писемної згадки про Рогізну.

На церковному подвір’ї голова парафіяльної ради (староста храму) Іван Гаврилець та парафіяни тепло вітали Архіпастиря, підносячи йому запашний коровай та квіти. Діти щиро привітали владику Феогноста віршованими рядками. У відповідь владика подарував їм іконки та благословив на подальший духовний шлях.

У притворі храму настоятель парафії звернувся до керуючого Чернівецько-Буковинською єпархією зі словами вдячності та запросив очолити святкове богослужіння.

Його Преосвященству співслужили: настоятель храму – протоієрей Петро Лукинюк, благочинний Садгірського благочиння, настоятель храму Архістратига Божого Михаїла міста Чернівці (мікрорайон Ленківці) – протоієрей Радіон Сташевський, настоятель храму мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії міста Чернівці (вул. Білоруська, 27) – протоієрей Любомир Мигидин, настоятель храму рівноапостольного князя Володимира міста Чернівці (вул. Дунайська, 56б) – протоієрей Микола Тащук, голова Єпархіального відділу недільних шкіл та катехизації, настоятель храму Вознесіння Господнього міста Чернівці (вул. Лукіяновича Дениса 4в) – священник Олег Петров, настоятель храму великомучениці Катерини міста Чернівці (вул. Заводська, 62) – священник Михайло Кіф’як, штатний клірик кафедрального собору преподобної Параскеви Сербської – священник Олександр Радуляк та штатний клірик кафедрального собору преподобної Параскеви Сербської – протодиякон Євген Харик.

За богослужінням також молилися представники громадськості, запрошені гості та велелюдна громада вірян.

Після читання Євангелія владика возніс особливу молитву до Господа, просячи заступництва для Батьківщини в цей складний час. Під час богослужіння лунали прохання до Господа за наших героїчних захисників, за владу та весь багатостраждальний український народ. Особливі молитви підносилися за мирне і щасливе життя наших рідних і близьких, а також за швидку перемогу України над агресором.

Після відпусту Преосвященний владика звернувся до присутніх із зворушливим словом проповіді, привітавши парафіян із значущою подією – 101-ю річницею від дня освячення храму. Владика наголосив на важливості збереження духовної спадщини та єдності громади, яка протягом століття підтримувала святиню, передаючи віру від покоління до покоління. Він подякував настоятелю, церковному причту та всім парафіянам за їхні труди і жертовність у розбудові духовного життя.

Отець Петро висловив щиру вдячність правлячому архієрею за візит, звершення святкового богослужіння та натхненні духовні настанови. Також він звернувся з проханням про святительські молитви за парафіян храму і за всіх, хто віддано захищає Україну від російської навали.

Відтак на церковному подвір’ї, після прочитання уставного Євангелій, владика Феогност окропив парафіян свяченою водою.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям, помазанням святим єлеєм та пам’ятною світлиною.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)