З нагоди престольного свята та 122-ї річниці із дня заснування храму, 9 листопада 2024 року Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност відвідав парафію в селі Зеленів, яка нещодавно приєдналася до Помісної Православної Церкви України, та звершив у храмі Собору Архістратига Божого Михаїла перше архієрейське богослужіння – Божественну літургію. Перед Літургією владика звершив чин оновлення храму.

На церковному подвір’ї парафіяни храму і начальник Вижницької районної військової адміністрації Сергій Сергійович Чеботар радо зустріли Архіпастиря із запашним короваєм та квітами.

Дітки привітали владику Феогноста віршованими словами, а тимчасово виконуючий обов’язки настоятеля парафії, благочинний Вашківецького благочиння протоієрей Микола Хім’як звернувся до правлячого архієрея зі словами вдячності та привітання, запросивши його очолити святкове богослужіння.

Його Преосвященству співслужило численне духовенство Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

За богослужінням також молилися представники влади, громадськості, воїни-захисники Батьківщини, запрошені гості та велелюдна громада вірян.

Після прочитання Євангелія Його Преосвященство возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці. Також під час відправи підносилися молитви до Господа Бога за наших славних Героїв – захисників Батьківщини, за владу і увесь український багатостраждальний народ, за щасливе й мирне життя наших рідних і близьких та швидку перемогу України над країною-агресором.

На запричасному стиху проповідь виголосив настоятель храму на честь пророка Іллі села Стрілецький Кут, благочинний Мамаївського благочиння протоієрей Ярослав Вовкович.

Після відпусту Преосвященний владика звернувся до присутніх із зворушливим словом проповіді, привітавши парафіян із важливою подією – виходом з Московського патріархату та приєднанням до Помісної Православної Церкви України. Архіпастир також підкреслив, що цей крок став свідченням духовної зрілості громади та її прагнення зберігати віру і традиції у єдності з українським народом, побажавши парафіяльній спільноті духовного зростання та Божої благодаті на новому шляху.

Також владика Феогност вручив Указ про призначення настоятеля храму – священника Віктора Третяка, побажавши йому наснаги, мудрості та Божого благословення у пастирському служінні. Архієрей висловив сподівання, що отець Віктор стане для громади духовним наставником, який підтримуватиме вірних у вірі, молитві та єднанні з Православною Церквою України.

Відтак Архіпастир нагородив релігійну громаду Благословенною грамотою – за внесок у розвиток Помісної Православної Церкви України на Буковині та за заслуги перед Чернівецько-Буковинською єпархією.

У свою чергу благочинний Вашківецького благочиння протоієрей Микола Хім’як та новопризначений настоятель храму священник Віктор Третяк висловили вдячність правлячому архієрею за візитацію, святкове богослужіння та зворушливі повчальні настанови, попросивши святительських молитов за парафіян храму і за всіх тих, хто сьогодні обороняє нашу Україну від російських загарбників. Також отець-настоятель подякував духовенству за спільну молитву.

Слово мав начальник Вижницької районної військової адміністрації Сергій Сергійович Чеботар, який привітав владику Феогноста та громаду з історичним переходом до Православної Церкви України. Він висловив подяку релігійній громаді за єднання навколо національних і духовних цінностей та побажав парафії подальшого розвитку й утвердження у вірі.

Цього ж дня владика благословив військовослужбовця Анатолія з міста Вашківці, який захищає Україну, на носіння підрясника.

Відтак на церковному подвір’ї відбувся водосвятний молебень, Хресний хід довкола храму з читанням уставних Євангелій, під час якого владика Феогност окропив парафіян свяченою водою.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям, помазанням святим єлеєм та пам’ятною світлиною.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)