1 листопада 2024 року Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност очолив Божественну літургію в селі Кибаки Вижницького благочиння з нагоди 10-ї річниці виходу з Московського патріархату та приєднанням до Помісної Української Православної Церкви.

На церковному подвір’ї архіпастиря радо зустріли із запашним короваєм та квітами парафіяни храму та начальник районної військової адміністрації – Чеботар Сергій Сергійович. Відтак зі словами привітання і вдячності звернувся до владики Феогноста настоятель храму, запросивши очолити святкове богослужіння.

Керуючому Чернівецько-Буковинською єпархією співслужили настоятель храму, благочинний Вижницького благочиння протоієрей Олександр Фуштей, адміністратор Вижницького районного благочиння, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці села Банилів протоієрей Ілля Кігніцький, заступних адміністратора Вижницького районного благочиння, настоятель храму святого великомученика Юрія Переможця селища Берегомет протоієрей Степан Колотило, благочинного Вашківецького благочиння, настоятель храму святого великомученика Юрія Переможця села Брусниця та запрошене духовенство.

За богослужінням також молилися представники влади, запрошені гості та велелюдна громада вірян.

Після прочитання Євангелія Його Преосвященство возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці. Також під час відправи підносилися молитви до Господа Бога за наших славних Героїв – захисників Батьківщини, за владу і увесь український багатостраждальний народ, за щасливе й мирне життя наших рідних і близьких та швидку перемогу України над країною-агресором.

На Малому вході керуючий Чернівецько-Буковинською єпархією нагородив настоятеля храму Покрови Пресвятої Богородиці і храму Різдва Пресвятої Богородиці села Чорногузи  священника Василя Козлана наперсним чотирираменним хрестом жовтого (золотого) кольору.

На запричасному стиху проповідь виголосив настоятель храму Святої Тройці села Брусенки протоієрей Василь Малиш.

Після відпусту Преосвященний владика звернувся до присутніх зі зворушливим словом проповіді, привітавши настоятеля й парафіян з важливою подією – 10-річчям виходу з Московського патріархату та приєднанням до Помісної Української Православної Церкви. У своєму зверненні він підкреслив, що цей крок став свідченням духовної зрілості громади та її прагнення зберігати віру і традиції у єдності з українським народом.

Владика відзначив, що за десять років громада пройшла непростий шлях, на якому зустрічались як виклики, так і благословенні моменти духовного зростання. Він підкреслив, що сьогодні громада є прикладом стійкості, єдності та відданості Церкві, а також важливою частиною великої родини Православної Церкви України.

У свою чергу, настоятель храму висловив вдячність правлячому архієрею за візитацію, святкове богослужіння та зворушливі повчальні настанови, попросивши святительських молитов за парафіян храму і за всіх тих, хто сьогодні обороняє нашу Україну від російських загарбників. Також отець-настоятель подякував духовенству за спільну молитву.

Відтак після богослужіння відбувся Хресний хід довкола храму з читанням уставних Євангелій, під час якого владика Феогност окропив парафіян свяченою водою.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям та пам’ятною світлиною.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)