Сьогодні, 16 вересня 2024 року, у храмі Трьох Святителів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, у стінах колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації – перлини Буковинського краю Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност звершив панахиду за всіма журналістами, які загинули внаслідок збройної агресії росії, а також за відомого українського громадського діяча та опозиційного журналіста – Георгія Гонгадзе, якого жорстоко вбили у 2000 році за свободу слова, адже він присвятив усе своє життя донесенню правди українцям та світу.

Його Преосвященству співслужило духовенства Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

За поминальним богослужінням також молилися викладачі університету, представники влади та громадськості, медійники, здобувачі вищої освіти (студенти) та парафіяни.

«Поминаючи сьогодні відважних медійників та медійниць, які загинули внаслідок російської військової агресії – від початку повномасштабного вторгнення, виконуючи свій професійний та громадянський обов’язок, а це вже понад 100 осіб, серед яких 71 представник і представниця ЗМІ, які добровільно мобілізувалися для захисту України у лавах Сил оборони нашої Батьківщини, схилімо наші голови перед ними та подякуймо їм за відданість справі, мужність, патріотизм і справжню – нелицемірну любов до Бога та України. Їх відвага, непохитність та глибоке почуття обов’язку перед державою є, направду, прикладом для всіх нас.

Тож молімося щоденно за них, проявляючи свою любов у відповідь за ту любов, яку вони виявили до нас, до нашої Богом дарованої української землі, всіляко засіваючи серед людей зерна правди і боронячи нашу територіальну цілісність» – сказав Преосвященний єпископ Феогност.

Нехай Господь Бог упокоїть душі всіх невинно вбитих та полеглих у Царстві Небесному.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)