19 травня 2026 року в Управлінні Чернівецько-Буковинської єпархії Православної Церкви України відбулася зустріч Керуючого єпархією, Преосвященнійшого єпископа Чернівецького і Буковинського Феогноста, з уповноваженими представниками релігійної громади храму Архістратига Божого Михаїла села Сербичани Дністровського району Чернівецької області.

17 травня 2026 року релігійна громада села Сербичани ухвалила історичне рішення – вийти з-під юрисдикції московського патріархату та приєднатися до єдиної Помісної Православної Церкви України. На законних загальних зборах громади за перехід до Православної Церкви України проголосували 104 парафіяни.

Попри спроби противників переходу зірвати проведення зборів і молитви за Україну, громада змогла засвідчити свою вірність Українській Церкві та духовній єдності українського народу.

Під час зустрічі Преосвященнійший владика Феогност привітав представників громади зі сміливим і відповідальним рішенням, наголосивши на важливості духовної єдності українського народу в час війни та випробувань.

Архіпастир також видав Указ про прийняття релігійної громади храму Архістратига Божого Михаїла села Сербичани до складу Чернівецько-Буковинської єпархії Православної Церкви України.

Цей крок громади став ще одним свідченням духовного пробудження українського народу, прагнення жити у правді, єдності та незалежності від впливу церкви держави-агресора.

Чернівецько-Буковинська єпархія щиро вітає релігійну громаду села Сербичани у лоні Православної Церкви України та молитовно бажає Божого благословення, духовної міцності, миру та єдності.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)