У неділю, 17 травня 2026 року, релігійна громада храму Архістратига Божого Михаїла села Сербичани Дністровського району Чернівецької області ухвалила рішення про зміну своєї канонічної підлеглості та приєднання до Чернівецько-Буковинської єпархії Православної Церкви України.

Рішення було прийняте на законних загальних зборах релігійної громади. За вихід із підпорядкування московського патріархату та єднання з Православною Церквою України проголосували 104 парафіяни.

Збори громади проходили в непростих умовах. За свідченням місцевих жителів, противники переходу намагалися зірвати проведення зборів та молитву за Україну. До села були привезені представники московського патріархату й сторонні особи з території колишнього Сокирянського району з метою створення напруги та перешкоджання волевиявленню релігійної громади.

Попри це, збори відбулися відповідно до чинного законодавства та статутних норм. Віряни засвідчили своє прагнення бути частиною єдиної Помісної Православної Церкви України та підтримали духовну єдність українського народу.

Після завершення голосування духовенство та віряни Православної Церкви України звершили молитву за Україну, її захисників і захисниць, а також виконали Державний Гімн України.

Чернівецько-Буковинська єпархія щиро вітає релігійну громаду села Сербичани у лоні Православної Церкви України та молитовно бажає духовної єдності, миру, Божого благословення і зміцнення у вірі.

Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)