11 квітня 2026 року, напередодні величного свята Світлого Христового Воскресіння, у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту відбулася благодійна акція освячення пасхальних кошиків для українських військовослужбовців.
Захід зібрав численних вірян, гостей міста, митців, представників місцевої влади, управління культури, комунальних закладів, а також військовослужбовців. Усі вони зібралися біля Церкви святителя Миколая Чудотворця, щоб спільною молитвою підтримати захисників України. До заходу, зокрема, долучилися голова обласної державної адміністрації Руслан Осипенко, його заступники, керівник апарату, а також Ерика Черней – начальник управління культури ОДА, та Іван Пілат – директор Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту.
Чин освячення пасхальних приношень очолив Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност у співслужінні духовенства Чернівецько-Буковинської єпархії.
Загалом було освячено 40 пасхальних кошиків, які передадуть військовослужбовцям 31 прикордонного загону імені генерал-хорунжого Олександра Пилькевича. Символічно один із кошиків було вручено начальнику загону.
Після звершення чину освячення владика Феогност звернувся до присутніх із повчальним словом, у якому наголосив на важливості єдності, жертовної любові до ближнього та духовної підтримки українських воїнів, особливо у дні Світлого свята над святами – Пасхи.
Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії ПЦУ





