28 березня 2026 року, з благословення Високопреосвященнішого Іоасафа, митрополита Івано-Франківського і Галицького, та Преосвященного Феогноста, єпископа Чернівецького і Буковинського, група паломників з Чернівців та навколишніх сіл звершила паломницьку подорож до Спасо-Преображенського скиту Манявського монастиря.
Перед початком подорожі ієромонах Євгеній (Хильчук) прочитав молитву на дорогу та окропив паломників освяченою водою, благословивши на благу путь.
У Спасо-Преображенському скиті Манявського монастиря Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност очолив Божественну літургію, під час якої підносилися молитви за здоров’я українських захисників та захисниць, за мир в Україні, а також за упокій душ полеглих воїнів.
За богослужінням співслужили: ігумен Амфілохій, ієромонах Аліпій, ієромонах Євгеній (Хильчук), протоієрей Андрій Яреміїк – благочинний Кіцманського благочиння, настоятель храму на честь Трьох Святителів с. Суховерхів;, інок Павло Стражир та протодиякон Євгеній Харик.
Цього дня паломники з благоговінням приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя, духовно укріпившись у спільній молитві та єдності у Христі.
Після відпусту Преосвященний владика Феогност подякував паломникам і духовенству за спільну молитву та наголосив на важливості паломництва як особливого духовного подвигу, який укріплює віру та єднає людей у молитві.
У свою чергу ігумен Амфілохій висловив щиру вдячність владиці та паломникам за візит, спільну молитву і духовну підтримку обителі.
Після проповіді було звершено окроплення паломників освяченою водою, поклоніння іконі Божої Матері «Афонська» та помазання освяченим єлеєм під спів величання Благовіщенню Пресвятої Богородиці.
Після завершення богослужіння ігумен Амфілохій провів для паломників екскурсію скитом, розповівши про історію святині, духовне життя обителі та її значення для українського православ’я.
Після цього духовенство та паломники вирушили до Манявського монастиря, де у храмі Гробу Господнього звершили молитву за упокій новітніх буковинських захисників і захисниць України, а також оглянули храми та святині обителі.
Завершилося паломництво спільною пам’ятною світлиною.
Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)





