25 березня 2026 року, у день великого свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, у храмі Вознесіння Господнього в районі Садгора м. Чернівці Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност звершив урочисте богослужіння з нагоди освячення накупольних хрестів.
На подвір’ї храму свого Архіпастиря радо зустрічали староста Юрій Пилипович Дмитрюк, а також діти недільної школи «Сіячі добра», які привітали владику щирими віршами та квітами.
У притворі храму настоятель храму священник Олег Петров висловив щиру вдячність Владиці за візит, постійну опіку над духовним життям та запросив очолити богослужіння.
Його Преосвященству співслужили: протоієрей Ярослав Вовкович – обласний благочинний, настоятель храму на честь пророка Іллі с. Стрілецький Кут; протоієрей Василь Угрин – адміністратор Чернівецького районного благочиння, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці (просп. Незалежності, 141); протоієрей Радіон Сташевський – благочинний Садгірського благочиння, настоятель храму Архистратига Божого Михаїла м. Чернівці (р-н Ленківці); протоієрей Миколай Тащук – настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Чернівці (р-н Садгора); протоієрей Ігор Луцан – секретар-референт єпархії, клірик кафедрального собору преподобної Параскеви Сербської м. Чернівці, проректор з навчальної роботи Чернівецької духовної семінарії імені митрополита Євгенія Гакмана; священник Дмитро Гром – настоятель храму святих апостолів Петра і Павла м. Чернівці (р-н Садгора); священник Віталій Кость – секретар-референт єпархії, клірик кафедрального собору преподобної Параскеви Сербської м. Чернівці; протодиякон Євгеній Харик – клірик кафедрального собору преподобної Параскеви Сербської м. Чернівці.
Під час Літургії були піднесені особливі молитви за українських воїнів, які мужньо боронять рідну землю, за державну владу та весь український народ. У молитвах згадували Героїв Небесної Сотні, усіх полеглих Захисників і Захисниць України, а також невинних жертв війни, підносячи прохання до Бога про упокій їхніх душ та дарування миру нашій державі.
Богослужіння прикрасив молитовний спів хору храму під керівництвом регентки добродійки Оксани Петрової.
Після відпусту Преосвященний владика Феогност звернувся до вірян зі словом, у якому подякував настоятелю та парафіянам за запрошення, ревні труди на благо Святої Церкви та дбайливе служіння біля храму Божого.
У свою чергу настоятель храму священник Олег Петров висловив щиру вдячність Архіпастирю за візит, спільну молитву та духовну підтримку парафії.
Після завершення богослужіння Архіпастир звершив помазання освяченим єлеєм вірян під спів величання Благовіщенню Пресвятої Богородиці. Після цього було звершено чин благословення та освячення накупольних хрестів, що стало особливою духовною радістю для громади храму.
Завершився архіпастирський візит спільною пам’ятною світлиною.
Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)





