У день вшанування святих праведних Богоотців Іоакима і Анни – батьків Пресвятої Діви Марії, 9 вересня 2024 року, Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност з архіпастирським візитом відвідав село Бабине Вашківецької територіальної громади Вижницького району (Вашківецьке благочиння) та звершив Божественну літургію з нагоди престольного свята.
На церковному подвір’ї Архіпастиря радо зустріли із запашним короваєм та квітами парафіяни храму, а дітки привітали владику віршованими словами. Відтак у притворі храму зі словами привітання і вдячності звернувся настоятель парафії, запросивши владику Феогноста очолити святкове богослужіння.
Правлячому архієрею співслужили настоятель храму – протоієрей Микола Остапович, протоієрей Олександр Фуштей – благочинний Вижницького благочиння, настоятель храму Архістратига Божого Михаїла с. Бережниця, протоієрей Ілля Кігніцький – настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Банилів, протоієрей Георгій Радуляк – настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Карапчів, протоієрей Михайло Колотило – настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Нова Жадова, протоієрей Вадим Ларіон – настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці м. Вашківці, протоієрей Юрій Лужний – настоятель храму святителя Миколая Чудотворця с. Киселів, протоієрей Олександр Шляхов – настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Шипинці, протоієрей Микола Артем – настоятель храму святого великомученика Юрія Переможця м. Кіцмань, протоієрей Володимир Бельський – настоятель храму Собору святого Архістратига Божого Михаїла с. Стара Жадова, ієрей Петро Мороз – настоятель храму святого апостола Іоана Богослова с. Бережонка, ієрей Михайло Константинюк – настоятель храму святого Архістратига Божого Михаїла с. Костинці, протодиякон Євген Харик – штатний клірик кафедрального собору преподобної Параскеви Сербської м.Чернівці.
Після прочитання Євангелія Його Преосвященство возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці. Також під час відправи підносилися молитви до Господа Бога за наших славних Героїв – захисників Батьківщини, за владу і увесь український багатостраждальний народ, за щасливе й мирне життя наших рідних і близьких та швидку перемогу України над країною-агресором.
Своїм співом богослужіння прикрасили два хори – мішаний хор парафії святого великомученика Георгія Переможця м. Кіцмань та мішаний хор парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Карапчів.
На запричасному стиху проповідь виголосив благочинний Вижницького благочиння – протоієрей Олександр Фуштей, розкривши головні аспекти свята.
Наприкінці Літургії Преосвященний владика звернувся до присутніх з пастирським словом проповіді. Архіпастир також привітав настоятеля й парафіян з престольним святом, побажавши релігійній громаді рясних Божих благословінь та процвітання парафії.
У свою чергу настоятель храму отець Микола висловив щиру вдячність правлячому архієрею за святкове богослужіння та зворушливі повчальні настанови, попросивши святительських молитов за парафіян храму і за тих, хто, ризикуючи своїм життям, боронить Батьківщину від ворога – славних воїнів-захисників.
Відтак на церковному подвір’ї відбувся водосвятний молебень, Хресний хід довкола храму, зокрема й до місця будівництва нового храму, з читанням уставних Євангелій, під час якого владика Феогност окропив парафіян освяченою водою.
Завершилося богослужіння уставним многоліттям та пам’ятною світлиною.
Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)




















































