27 листопада 2025 року, Керуючий Чернівецько-Буковинською єпархією Православної Церкви України, Преосвященніший єпископ Феогност звершив чин освячення каплиці на честь святого благовірного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного на території відділу прикордонної служби м. Сокиряни.
Владику зустріли: полковник Костянтин Анатолійович Койда, заступник начальника Західного регіонального управління з морально-психологічного забезпечення та Ярослав Валерійович Ясінський, начальник відділу прикордонної служби «Сокиряни».
Його Преосвященству співслужили: протоієрей Іоан Чокалюк – адміністратор єпархії, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Мамаївці; протоієрей Дмитро Шора – адміністратор Дністровського благочиння, настоятель храму святих благовірних князів Бориса і Гліба м. Хотин; протоієрей Михайло Левицький – благочинний Кельменецького благочиння, настоятель храму Вознесіння Господнього с. Бабин; т.в.о. настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Заставна – протоієрей Микола Остапович; протоієрей Микола Плужник – настоятель храму на честь Архистратига Божого Михаїла с. Іванівці; протоієрей Тарас Раковецький – настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці м. Новодністровськ; протоієрей Володимир Солоджук – настоятель парафій на честь св. ап. і євангелиста Іоана Богослова с. Каплівка та Покрови Пресвятої Богородиці с. Данківці; священник Сергій Туржанський – настоятель храму праведного Іова Багатостраждального смт Кельменці; протодиякон Євгеній Харик – клірик кафедрального собору преподобної Параскеви Сербської м. Чернівці;
Разом із духовенством молилися начальники підрозділів та військовослужбовці, курсанти АДПСУ, а також персонал відділу прикордонної служби.
По завершеню чину освячення каплиці, Преосвященніший владика Феогност окропив освяченою водою новозбудовану споруду, військовослужбовців, курсантів та всіх присутніх, благословляючи їх на ревне служіння Батьківщині та збереження духовних основ українського війська.
У своєму архіпастирському слові владика висловив глибоку вдячність українським прикордонникам за їхню мужність, витривалість і щоденну жертовну працю в обороні держави. На знак поваги та визнання він вручив медаль «За жертовність і любов до України» меценатам, які долучилися до спорудження каплиці.
Окрему відзнаку отримав лейтенант Валерій Степанович Візнюк за старанну працю і значний особистий внесок у будівництво святині.
Після цього полковник Костянтин Анатолійович Койда від імені Західного регіонального управління вручив подяки отцям-капеланам за їхній духовний супровід та підтримку військовослужбовців прикордонного загону.
Свято завершилося спільною молитвою та пам’ятною світлиною.
Нехай освячена каплиця стане місцем духовної сили, молитви та благословення для всіх оборонців України, нагадуючи про незламність духу та шляхетну постать святого Петра Конашевича-Сагайдачного – воїна, захисника й повсякчасного заступника нашого народу.
Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)








