20 листопада 2025 року, напередодні величного свята Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, у кафедральному соборі преподобної Параскеви Сербської м. Чернівці було звершено урочисте Всенічне бдіння.
Богослужіння очолив Преосвященний єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност, Керуючий Чернівецько-Буковинською єпархією Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Його Преосвященству співслужило духовенство кафедрального собору та клірики Чернівецько-Буковинської єпархії.
Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці – одне з найурочистіших Богородичних свят церковного року, яке відкриває перед віруючими таємницю обраності Діви Марії, Її чистоти, послуху та особливого призначення у спасінні людства. У молитвах цього дня Церква величає Божу Матір як «храм Божий живий» та «одушевлений Кивот слави», яка, входячи до Єрусалимського храму, посвячує своє життя Богові.
Під час Всенічного бдіння владика Феогност звершив чин літії, полієлею та помазання освяченим єлеєм, благословляючи кожного, хто цього вечора приніс свою молитву до Господа. Урочиста служба проходила у піднесеній та благоговійній атмосфері, яку наповнював величний спів архієрейського хору імені митрополита Євгенія Гакмана під керівництвом добродійки Марії Левченко.
Ця передсвяткова служба стала для численних мирян можливістю приготувати свої серця до зустрічі великої таємниці Різдвяного спасіння, яку знаменує собою свято Введення – початок історії земного шляху Пресвятої Богородиці у Домі Божому.
Нагадуємо, що в сам день свята у кафедральному храмі звершуватимуться дві Божественні літургії. Початок першої о 0700 год., другої – о 0900 год.
Запрошуємо до спільної молитви!
Пресслужба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (ПЦУ)














